19:00 – 20:00 ZMĚNA SMIGMATOR & PIVEC “HAMMOND SESSION”ZDARMA

Swingový zpěvák, dramaturg, hudební producent, moderátor a jeden z největších popularizátorů Velkého amerického zpěvníku u nás – Jan Smigmator – a český elektronický varhaník žijící v New Yorku – Ondřej Pivec – se nám představí v rámci společného vystoupení v pátek večer na Praha Září.

21:00 – 22:00 ZMĚNA GENUINE JACKS (SK) ZDARMA

Genuine Jacks si ujíždějí na garage rocku a my si ujíždíme na nich. Lavina fuzzových kytar, melodických linek s odérem ostrovních šedesátek a devadesátkovým nasazením v jejich podání dokáže zalepit i nejhorší rány na duši a my už se nemůžeme dočkat až si je užijeme naživo na United Islands of Prague.

18:00 – 19:00 TOLSTOYS (SK) ZDARMA

Dreampopová kapela Tolstoys míří na United Islands of Prague! Poměrně mladá kapela z Bratislavy má pěkně našlápnutou hudební cestu! Nezaměnitelný hlas zpěvačky Ely Tolstové obohacený o melandolické indie-popové melodie a údernou rytmickou sekci každého posluchače okamžitě vtáhne a pustí až po skončení nezapomenutelného vystoupení.

20:00 – 21:00 ZMĚNA I LOVE YOU HONEY BUNNY ZDARMA

I love you Honey Bunny míří na United Islands of Prague! Indie-pop-rocková kapela z Prahy svoji energickou hudbu kombinuje s lehkým nádechem elektroniky a velmi často se zabývá i politickými a společenskými problémy, které řeší jejich generace. Právě teď si je budete moci užít v rámci #prahazáří na Výstavišti!

12:00 – 23:00 SPACE MODUL ZDARMA

Vesmírný modul Lucie Koldové, úřadující Grand designérky roku Cen Czech Grand Design, vás vynese na oběžnou dráhu letošního Designbloku. Vzhůru od tanku až ke Gabrielu Loci.

12:00 – 20:00 FESTIVAL KEFÍR: celý den – Slámový areál, Skákací postel, Rourov, Postel s nebesy, Šapitó ZDARMA

Slámový areál! Stoh, jedeme z kopce a další překvapení. To všechno ze spousty balíků slámy. BezVadná GEM věž – je v provozu nonstop a nabízí možnost posezení, 26 nabíjecích slotů a interaktivní výstavu. Navíc vyrábí solární a větrnou energii, kterou dodává festivalu PZ. 20.9. bude 100% pohánět festival Kefírek.
Kašpárkovské atrakce jsou volně přístupné od 12 do 20 hod.
=> Obří bicí
=> Skákací postel
=> Slámový areál
=> Rourov